Ako si spríjemniť dlhú cestu k moru

roadtrip

Nie každý dovolenkár je nadšený z predstavy, že najbližších niekoľko hodín strávi posediačky v uzavretom priestore vozidla. Veľa ľudí preto považuje cestu autom do cieľovej destinácie za nutné zlo (a niekomu je, žiaľ, aj fyzicky zle). Stačí však iba zopár trikov a aj samotná cesta môže byť zdrojom pozitívnych dovolenkových zážitkov.

Pohodlie pre vodiča aj cestujúcich

Vodiči sa v prvom rade spoliehajú na fungujúcu klimatizáciu. Áno, je to priorita v horúcich letných dňoch a hlavne počas státia v kolónach na priamom slnku. Motoristi ale často zabúdajú na to, že z nej môže vychádzať nepríjemný zápach, ktorý sa zvykne prejaviť práve na dlhších trasách (počas nepretržitej prevádzky klímy). Príčinou je bežné používanie klimatizácie – zanáša sa, čo spôsobuje množenie mikroorganizmov vyvolávajúcich alergické reakcie. Preto je dobré pre cestou použiť čistič klimatizácie, ktorý dokáže zlikvidovať takmer 100% baktérií a plesní, a tým odstrániť neželaný zápach.

Ak chcete svojim spolucestujúcim poskytnúť ešte väčší komfort, nainštalujte do vozidla prenosný chladiaci box. Malá autochladnička je mimoriadne praktická, pretože nezaberá veľa miesta v interiéri, funguje na 12V a dokáže udržať potraviny a nápoje dobre vychladené počas celej jazdy. Čo viac si môže posádka vozidla priať?

100% batéria pre dobrú atmosféru

Aby ste sa úspešne vyhli neprestajným otázkam o tom, kedy už budete konečne v cieli, zaobstarajte si USB nabíjačku do zapaľovania. Vďaka neobmedzenej možnosti nabíjania smartfónov či tabletov budú vaši spolucestujúci vždy v dobrej nálade a oveľa trpezlivejší. Navyše, USB nabíjačku s radosťou využijete aj vtedy, pokiaľ máte GPS navigáciu alebo inú dopravnú aplikáciu v mobile.

carcharger