5 tipov ako ošetriť automobil po návrate z dovolenky

Dovolenka autom

Prímorský vzduch, vlhké prostredie, množstvo nalepených mušiek a prachu z vozovky – to všetko sa negatívne podpísalo na vzhľade vášho automobilu. Po návrate z dovolenky by ste mu preto mali venovať správnu starostlivosť, aby bolo rovnako atraktívne, ako pred cestou.

hmyz

  1. Dôkladne odstráňte hmyz

Prvým krokom je odstránenie zvyškov hmyzu. Aby ste predišli poškodeniu laku na karosérii, nepoužívajte pri čistení silu. Radšej zvoľte špeciálny odstraňovač, ktorý je šetrný k lakovanému povrchu (môžete ho takisto použiť aj na čelné sklo). Výhodou je, že sprej stačí len nastriekať na znečistené miesto, jemne rozotrieť a opláchnuť.

  1. Zbavte sa škrabancov

Škrabance na karosérii nepredstavujú len estetický problém. Zanedbané ryhy môžu mať za následok začiatok korodovania. Preto je nevyhnutné ošetriť miesto poškodenia na to určeným prípravkom. Na jemné a hlbšie ryhy je vhodný napr. 2-stupňový odstraňovač škrabancov, ktorý sa dá aplikovať na bežný, aj metalický lak.

  1. Objavte stratený lesk

Aj vám sa pri pohľade na vaše vozidlo zdá, že je po dovolenke nejaké mdlé a bez života? Doprajte mu okrem umytia aj doplnkovú starostlivosť v podobe prostriedku na oživenie autolaku. Vďaka použitiu leštidla na metalízu sa bude vaše vozidlo opätovne lesknúť.

  1. Nezabudnite na sklá

Po absolvovaní dlhých trás je znečistené nielen samotné vozidlo, ale hlavne okná, svetlomety či spätné zrkadlá. Na ich vyčistenie sú ideálne prípravky s vysokou účinnosťou, ktoré rozpúšťajú mazľavý film na oknách a odstraňujú usadené nečistoty.

interier

  1. Aj interiér si zaslúži pozornosť

Záverečným krokom k dokonalej čistote vozidla je vyčistenie interiéru. Najmä po návrate z dovolenky zvykne byť znečistený viac ako inokedy – omrvinky z potravín či vyliate nápoje nie sú ničím výnimočným. Nemusíte však kupovať na každý povrch osobitný prostriedok. Vyberte si univerzálny čistič interiéru, vďaka ktorému vyčistíte akékoľvek škvrny na koberčekoch, textilných poťahoch či plastových častiach prístrojovej dosky.

Cesta na dovolenku a späť, dá zabrať nielen posádke, ale aj samotnému vozidlu. Odvďačte sa mu za bezpečný návrat domov dôslednou starostlivosťou!